Підручники з яхтингу.

Цей невеликий огляд ми підготували для тих, хто має бажання самостійно підвищувати свій рівень знань. До того ж тренування екіпажів завжди більш продуктивні, якщо курсанти вже мають якусь теоретичну підготовку. Зараз видається багато книг з яхтингу, це і абсолютно нові, і книги які зазнали безліч доповнень і перевидань. Розглянемо деякі, на наш погляд, найбільш цікаві та інформативні посібники.

Книги для широкої аудиторії незалежно від рівня підготовки. Коротенько розглянуті практично всі аспекти яхтингу, від теоретичних основ до організації морських подорожей. Приділено достатньо уваги безпеці на яхті та наданню першої медичної допомоги. Сучасний стиль подачі навчального матеріалу, велика кількість ілюстрацій і фотографій дуже полегшують самостійне навчання. Кожна з книг має словник використовуваних термінів:

  • Стів Слейт «Нове повне керівництво. Все про вітрильному спорті ».
  • Джефф Тогхілл «Яхтинг повне керівництво».

Якщо ви добре орієнтуєтеся в будові яхти й фізиці роботи вітрил, а також розумієте зміст таких термінів, як «привести – звалитися» і «навітряний – підвітряний», – можете приступати до наступних книг:

  • Івар Дедек «Налаштування вітрил і такелажу». Книга дуже зручна у вивченні. Матеріал викладено у вигляді конспекту з різних налаштувань і їх взаємозв’язку. Розглянуто типові помилки та рекомендації щодо їх вирішення, дуже багато ілюстрацій.
  • Роберт Дас і Ерік фон Краузе «Маневри під вітрилами». У книзі розглянуті всі маневри які здійснюються яхтою і черговість дій екіпажу при цих маневрах. Дуже багато ілюстрацій. Книга буде корисна для екіпажів, що працюють над своєю технікою і злагодженістю.
  • Йоахим Шульт «Все про вітрила». Дуже добре і зрозуміло описується фізика яхтингу, а також взаємодія вітрил і вплив налаштувань.
  • Білл Гладстоун «Налаштування перегонової яхти» і «Тактика вітрильних перегонів». Це дві окремі книги, але їх можна розглядати як цілісний навчальний посібник. Приділяється увага не тільки технічним питанням, але і взаєминам всередині яхтової команди. Книга вперше була видана в 1983 році й з того часу близько десяти разів доповнювалася і перевидавалася. Навчальний матеріал подано дуже структуровано і логічно. Це одна з кращих книг про спортивний яхтинг.

Розглядаючи книги про яхтинг не можна пропустити підручники, на яких виховані наші тата і дідуся:

  • Є.П. Леонтьєв «Школа яхтового рульового» і «Школа яхтового капітана». Відмінні книги, але у сучасного читача можуть виникнути труднощі через деякого ухилу в «науковий» стиль викладу.
  • Боб Бонд «Довідник яхтсмена». Теж книга тієї епохи. Примітно, що на сторінках довідника є згадка про Київський крейсерський яхт-клуб та яхти з армоцементу.

Якщо ви готуєтеся до чартеру, і у вас ну дуже мало часу на підготовку, зверніть увагу на підручник «RYA Day Skipper Handbook Sail». Практично весь матеріал поданий у дуже інформативних ілюстраціях. Книга англійською мовою, тому її можна навіть використовувати як словник англійських яхтових термінів.

Ми не публікуємо текстів підручників. Для цього є спеціалізовані ресурси, де за невелику плату, а частіше і зовсім безкоштовно, ви зможете придбати ваші матеріали. Досить правильно ввести в пошуковику назву книги.  

Існує ще багато чудових авторів, як і розділів яхтингу, які в цій публікації не розглянуті. Це і правила розбіжності на воді, і техніка штормування, і навігація, і багато чого ще. Всьому свій час. Чекаємо вас і ваших друзів в нашій Школі практичного яхтингу.