Щоб максимально отримати задоволення від яхтингу дуже важливо правильно підібрати одяг.

По-перше, щоб переконатися, що ви не замерзнете, беріть теплі речі з розрахунку градусів на 5-10 нижче, ніж фактична температура повітря. Це пов’язано з тим, що на гострому курсі ви будете відчувати набагато більше вітру. На повному курсі ситуація протилежна і може бути досить жарко – уявіть що ви перебуваєте при тій же температурі, але при повній відсутності вітру.

Для прогулянки на круїзній яхті досить вітрівки або флісової кофти, кепки, спортивних штанів і сонцезахисних окулярів. Зверніть увагу на взуття: підошва повинна бути світлою, щоб не залишати слідів на палубі, і не слизькою, пальці ступні повинні бувальщина закриті. Це можуть бути і звичайні кеди і кросівки. Взуття краще мати змінною. На шпильках, каблуках та в капцях на борт не можна.

На спортивній яхті більш високі вимоги до одягу:

  • на яхту краще мати повний комплект змінного одягу, у нас є будиночок, де ви зможете переодягнутися і залишити зайві речі;
  • взуття зі світлою підошвою, не слизька, закрита, швидкосохнуча;
  • вільні брюки без заклепок, лямок і т.д., підійдуть спортивні або шорти; джинсам говоримо – немає;
  • якщо у вас є захисні наколінники – беріть, стануть в нагоді;
  • кепка з шкертіком за шию (що не дуже добре) або прищіпкою, що правильно – інакше кепку здує вітром;
  • флісова кофта (віндстопер) або вітровка, переважно «дихаюча»;
  • яхтові рукавички; необов’язково купувати дорогі брендові – на спортивній яхті будь-які рукавички приходять в непридатність досить швидко, можна обійтися рукавичками з прогумованої долонькою з будмаркету.

Термобілизна. Це важливе питання. Участь в команді спортивної яхти, особливо роль шкотового матроса, передбачає значні фізичні навантаження. Тому не рекомендуємо використовувати БП: бавовна насичується вологу, а це не тільки дискомфорт, але і ризик простудиться, коли яхта піде гострим курсом (проти вітру). Білизна призначене для водних видів спорту добра тим, що практично не вбирає вологу, а навіть будучи мокрим, тримає температуру тіла. Можна використовувати будь-яку спортивну білизну, як правило – вона синтетична і має хороші властивості щодо відведення вологи.

Наш яхтовий сезон, як правило, починається в кінці квітня і закінчується з першими заморозками. Коли ви вирішите, що яхтинг це те, чому ви готові присвячувати більшу частину свого вільного часу, вам знадобиться спеціальна яхтова одежа. Вибір в кожному сегменті і ціновому діапазоні величезний. Наприклад, ціна на яхтовий комбінезон у різних виробників може коливатися від 40 до 1500 євро.

Ми підкажемо вам, як розумно підійти до вибору, і як правильно використовувати свій яхтовий гардероб.