• Як і будь-який спорт, вітрильний спорт пов’язаний з травматизмом. Тому важливе дотримання правил безпеки. Невиконання команди шкіпера або небажання одягти рятувальний жилет можуть закінчитися сумно. Якщо на борту ви почули окрик «ГІК!» – бережіть голову, не випадково в англійській мові ця складова рангоуту називається «BOOM». Перед виходом на воду наші шкіпера обов’язково проведуть з вами інструктаж. Будь ласка, поставтеся до цього серйозно.
  • В нашій акваторії рідко трапляються великі хвилі, але все ж поговоримо про морської хвороби. Не існує людей несхильних до морської хвороби. Заколисує абсолютно всіх. Але буває, що деякі люди починають відчувати дискомфорт при першому ж крені. Механізм заколисування заснований на тому, що виникає дисонанс між зоровим сприйняттям горизонту і сприйняттям положення в просторі вашим вестибулярним апаратом. Спробуйте просто вибрати точку і дивитися на лінію горизонту, і все налагодиться. Також напередодні виходу на яхті не рекомендуємо вживати великої кількості алкоголю. Їжа ж повинна бути легко засвоюваній. Не пийте багато кави. Іноді беруть спеціальні медичні препарати, консультацію слід отримати у кваліфікованого медика. Пам’ятайте, що медпрепарати приймають до виходу на воду, потім вони малоефективні.
  • Перебуваючи на борту в жарку сонячну погоду можна дуже швидко і абсолютно непомітно обгоріти. Тому подбайте, щоб відкриті ділянки тіла були покриті сонцезахисним кремом. Не забувайте пити воду, але не відразу і багато, а час від часу по кілька невеликих ковтків. Користуйтеся сонцезахисними окулярами – вони захистять очі від відблисків на воді.
  • Наявність головного убору обов’язково! Він захистить вас від теплового удару. Звичайно, є дуже малоймовірним, щоб можна було в наших широтах отримати тепловий удар за час прогулянки на яхті. Але візьміть до уваги: ​​якщо людина після тривалого перебування на сонці дезорієнтована, відчуває слабкість, нудоту то перше що потрібно це помістити людину в тінь і зробити холодні компреси на чоло і потилицю. При легкій формі цього буде достатньо, інакше слід звернутися до лікаря. І ще – після прогулянки не варто різко підійматися з місця: з незвички може закрутиться голова і можете впасти та травмуватися.

Ми дбаємо про наших гостей та курсантів, тому техніці безпеки на воді приділяємо велике значення. На кожній яхті в наявності достатня кількість рятувальних жилетів. Але краще виключати причини неприємностей, ніж боротися з їх наслідками.